Na co zwracać uwagę, w czasie wyboru kasku ochronnego

Nowoczesne kaski robocze ochronne dają w czasie pracy poczucie bezpieczeństwa. Chronią zdrowie i życie pracownika, który na co dzień wykonuje swoje obowiązki w wyjątkowo trudnych warunkach. Radzimy, na jakie kaski BHP warto się zdecydować, aby ochronne nakrycie głowy zapewniało wysoki poziom komfortu i było idealnym wsparciem dla pracownika w czasie wykonywanych zadań.

Poczuj się w pracy komfortowo i bezpiecznie

Zewnętrzne skorupy nowoczesnych kasków wykonane są z innowacyjnych kompozytów termoplastycznych, termoutwardzalnych i z aluminium. Wysokiej jakości materiały kompozytowe sprawiają, że kaski ochronne są o wiele lżejsze i mocniejsze. W czasie wyboru kasku BHP zwracaj uwagę na wysoką jakość materiałów oraz na idealne dopasowanie do wielkości głowy.

Kaski BHP sprawdzające się w najtrudniejszych warunkach pracy

Kaski ochronne z innowacyjnych materiałów mają zapewniać pracownikom niezawodne bezpieczeństwo w czasie ich codziennej pracy. Wysokiej jakości kask ze skorupą zewnętrzną z ABS-u idealnie się sprawdza w branży budowlanej, naftowej, gazowej, przemysłowej, chemicznej, a także w ruchu drogowym, kolejowym i lotniczym. Lekki materiał odznacza się wysokim poziomem odporności na urazy mechaniczne oraz na odpryski stopionego metalu. Jest niepowtarzalnie wytrzymały na pracę w wysokich i niskich temperaturach sięgających od -30°C do +50°C, a także skutecznie chroni przed porażeniem prądem elektrycznym.

Istnieją różne rodzaje kasków BHP. Każdy model pełni inną funkcję. Najpopularniejszymi kaskami ochronnymi są: 

  • kaski budowlane
  • kaski leśne przeznaczone do pracy w lesie
  • kaski ochronne przemysłowe
  • kaski ochronne do prac na wysokościach

Na co zwracać uwagę w czasie wyboru kasku

W czasie szukania odpowiedniego kasku ochronnego przede wszystkim zwracaj szczególną uwagę na odpowiednie dopasowanie do kształtu głowy. Przed ostatecznym zakupem warto przymierzyć kask. Wtedy przekonasz się, czy wybrałeś prawidłowy rozmiar. Kask BHP ma zapewniać w pracy bezpieczeństwo i komfort, dlatego sprawdź też, czy wybrana przez Ciebie skorupa nie uciska Twojej głowy i nie przechyla się na boki. Jeśli kask stabilnie trzyma się na głowie i nie sprawia żadnego dyskomfortu, jest to znak, że to model dla Ciebie. Pamiętaj, że tylko optymalnie dopasowana skorupa BHP zapewni najwyższy komfort noszenia. c

Praktyczne udogodnienia w kaskach ochronnych

Wysokiej jakości kaski ochronne wyróżniają się innowacyjnym systemem wentylacyjnym, dzięki któremu nawet w czasie pracy w wysokich temperaturach pot nie spływa z czoła. Wiele modeli posiada stylowy daszek lub specjalnie wyprofilowaną rynienkę, która sprawnie odprowadza gromadzącą się na hełmie wodę. Dzięki niej pracownik nie przemoknie w czasie deszczu. Kolejnym udogodnieniem, jakie znajdziesz w wysokiej jakości kaskach ochronnych, jest innowacyjny system regulacji w formie specjalnego pokrętła lub zapięcia na zatrzask. Kaski ochronne dostępne są w szerokiej gamie kolorów: zielony, biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, niebieski i czarny.

Na rynku dostępne są innowacyjne kaski ochronne zaprojektowane tak, aby łatwo je zintegrować z ochronnikami słuchu, z osłoną twarzy, goglami lub z reflektorami. Te nowoczesne modele zaskakują wszechstronną funkcjonalnością, ergonomicznym dopasowaniem oraz lekką wagą.