Manicure hybrydowy – krótki poradnik dla początkujących

Manicure hybrydowy to jeden z największych trendów w stylizacji paznokci. Produkty potrzebne do jego wykonania są dostępne w niemalże każdej drogerii, a jego aplikacja jest niezwykle szybka i prosta. Dzięki temu, coraz więcej kobiet decyduje się wykonywać hybrydy samodzielnie. Początki bywają trudne, jednak po opanowaniu podstawowych czynności, praca z lakierem hybrydowym jest bardzo przyjemna. Jeśli jesteś w trakcie nauki wykonywania manicure hybrydowego, to koniecznie przeczytaj ten mini poradnik dla początkujących.

Czym w ogóle jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to metoda zdobienia paznokci, do której wykorzystuje się specjalny światłoczuły produkt, który utwardza się pod wpływem promieniowania UV lub LED. Lakier hybrydowy łączy w sobie działanie tradycyjnego lakieru do paznokci oraz żelu. Dzięki temu, stylizacje hybrydowe utrzymują się nawet do 4 tygodni, a paznokcie są mocne, twarde i błyszczące.

Jak wybrać odpowiedni lakier hybrydowy?

Wiele kobiet uważa, że do nauki nie są im potrzebne profesjonalne produkty i lepiej na początek zakupić tanie, mało popularne lakiery hybrydowe, które można dostać już za 4-5 zł. Jest to jednak błędne przekonanie. Najlepiej zacząć prace ze sprawdzonymi kosmetykami z wyższej półki i zdecydować się na np. markę Indigo. Produkty te mają odpowiednią konsystencję, dzięki której łatwiej będzie opanować np. malowanie pod same skórki czy zabezpieczanie wolnego brzegu. Dodatkowo posiadają niezbędne atesty, dlatego występuje bardzo małe ryzyko wystąpienia ewentualnej reakcji alergicznej po kontakcie z kosmetykiem. Dobra pigmentacja sprawi natomiast, że nie będzie konieczności nakładania kilku grubych warstw, a przy aplikacji produktu na płytkę paznokcia, nie powstaną mało estetyczne zacieki czy pęcherze.

Jak długo utwardza się lakier hybrydowy?

Aby produkt utwardził się, paznokcie należy włożyć do specjalnej lampy. W sklepach dostępne są modele emitujące światło UV, LED lub UV/LED. Najlepiej wybrać mocne urządzenie typu „dual”, ponieważ zastygnie się w nim również żel czy akryl. W tym przypadku, również warto od razu sięgnąć po sprawdzone modele oferowane przez np. Indigo. Lakiery hybrydowe utwardzają się w takiej lampie przez około 30 sekund (wszystko zależy jednak od mocy urządzenia, im większa – tym oczywiście lepsza). Niektóre kolory, w szczególności czarny oraz biały, są bardzo mocno napigmentowane, dlatego czas naświetlania należy wydłużyć nawet trzykrotnie. Słabo utwardzony produkt może zacząć się marszczyć, kurczyć lub odchodzić od płytki paznokcia.

Czy warto kupić gotowy zestaw?

Zestaw do hybryd Indigo zawiera wszystkie niezbędne elementy, które są potrzebne do wykonania tego właśnie manicure. Mocna lampa, baza, top, lakiery kolorowe, cleaner, waciki bezpyłowe to tylko niektóre produkty wchodzące w skład zestawu. Kupując akcesoria osobno, łatwo przeoczyć jakiś element, a decydując się na set, można być pewnym, że niczego nie zabraknie.

Jak zdjąć hybrydę?

Lakier hybrydowy najłatwiej zdjąć acetonem, jednak produkt ten może negatywnie wpływać na kondycję paznokci. Warto więc zdejmować hybrydy za pomocą pilniczka lub korzystając z frezarki. Pod żadnym pozorem nie należy zrywać hybryd „na siłę”, ponieważ można w ten sposób trwale zniszczyć płytkę paznokcia.