Wyjeżdżasz na ferie? Nie zapomnij o podstawowym ekwipunku!

Przerwa zimowa to idealna okazja aby wyjechać poza miasto i spędzić wolny czas na uprawianiu różnego rodzaju aktywności. Aby móc w pełni cieszyć się wyjazdem, musimy zabrać ze sobą odpowiednie rzeczy, szczególnie że czas ten będziemy spędzać głównie na świeżym powietrzu. Jak stworzyć podstawowy ekwipunek, który będzie nam niezbędny np. na obozie sportowym czy po prostu wycieczce w góry?

Ciepłe ubrania

To, jakie ubrania zabierzemy na wyjazd, powinno być podyktowane naszymi planami. Jeśli zamierzamy spędzać czas na stoku, konieczna będzie odzież narciarska. Warto zabrać ze sobą kurtki odblaskowe, dzięki którym będziemy widoczni z daleka. Jeśli chcemy jednak biegać na nartach lub chodzić po górach, ubierzemy trochę inne elementy garderoby. Przydatne mogą okazać się spodnie odblaskowe oraz ciepła bluza odblaskowa. Niezmienna jest jednak jej podstawa. Zaliczamy do niej między innymi bieliznę termoaktywną. Spędzając bowiem wiele godzin na zewnątrz, kiedy wokół leży śnieg i panuje niska temperatura, nawet najcieplejsze stroje nie będą w stanie nas ogrzać jeśli nie założymy odpowiednich warstw. Należy tak przemyśleć i dobrać garderobę, aby każdego dnia móc założyć termoaktywną warstwę i kolejne dwie, odpowiednie do aktywności danego dnia.

Planujesz wjazd w góry lub na narty? Zadbaj o odpowiedni ekwipunek razem z https://megaoutdoor.pl/!

Buty trekkingowe zimowe

Na wyjazd w góry najlepiej sprawdzą się buty trekkingowe zimowe, które ochronią nasze stopy przed zimnem, wilgocią oraz zapewnią nam stabilność na śliskim podłożu. Warto zdecydować się na droższy, aczkolwiek bardziej wytrzymały model, dzięki któremu nawet po całym dniu chodzenia po górach nasze stopy będą suche i nie przemarznięte. Najlepiej sprawdzą się buty z wysoką cholewką i ociepliną, dzięki którym nawet przedzierając się przez głębszy śnieg nie będziemy odczuwać dyskomfortu.

Odpowiedni sprzęt

Wyjeżdżając w góry, warto być przygotowanym na doskonałe warunki narciarskie. Dlatego właśnie jeszcze przed wyjazdem powinniśmy się zastanowić czy zamierzamy sprzęt wypożyczać, czy też zainwestować w swój własny. Dla początkujących bardzo polecane są narty Salomon, które możemy zakupić od razu z całym zestawem czyli kijkami, butami i wiązaniami (jeśli preferujemy narciarstwo biegowe). Niesamowicie istotny jest także kask, który zapewni nam bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy.

Dodatki

Oprócz wymienionych powyżej elementów naszego zimowego ekwipunku, nie możemy zapomnieć o dodatkach, które są całkowitą podstawą podczas pakowania się na ferie czy obóz sportowy. Czapka, szalik oraz rękawiczki, bo o nich mowa, powinny być uszyte z materiałów ogrzewających, takich jak polar i wełna. Warto rozważyć zakup przynajmniej dwóch par rękawiczek, jednych grubszych (na stok czy biegi na nartach), a drugich cieńszych, do codziennego przemieszczania się.