Co należy wziąć pod uwagę, wybierając obuwie robocze

W pracy warto zadbać o najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wybierając profesjonalną odzież roboczą, nie zapomnij o wysokiej jakości obuwiu. Tylko buty z atestem BHP mogą zapewnić Ci najlepszą ochronę i doskonale zadbać o Twoje zdrowie, a także o poczucie wymarzonego komfortu.

Obuwie robocze do pracy w trudnych warunkach

W maksymalnie trudnych warunkach konieczne jest używanie specjalnego obuwia roboczego wykonanego z solidnego materiału i wyróżniającego się wytrzymałą podeszwą. Praca w środowisku, w którym pracownicy mają bezpośredni kontakt z ostrymi narzędziami, żrącymi cieczami, napięciem elektrycznym, wilgocią, niską lub wysoką temperaturą, wymaga noszenia najwyższej jakości butów, które będą skutecznie minimalizować ryzyko wypadków.

Dlaczego warto nosić obuwie robocze

Obuwie robocze dostępne jest w wielu modelach, które różnią się wzornictwem i rodzajem materiału. Dzięki temu można je idealnie dostosować do konkretnych warunków pracy. Jeśli na co dzień wykonujesz swoje obowiązki, poruszając się po śliskiej powierzchni, to musisz pomyśleć o butach, które zminimalizują ryzyko upadku. Tylko obuwie z odpowiednio wyprofilowaną i antypoślizgową podeszwą daje szansę stawiania pewnych kroków po powierzchni z rozlaną wodą, olejem czy benzyną. W przypadku śliskiej podłogi świetnie sprawdza się obuwie gumowe. W ofercie sklepów z artykułami BHP znajdziesz profesjonalne buty gumowe ocieplane i bez ocieplenia, a także obuwie gumowe męskie i damskie.

Do prac w takich branżach jak: budownictwo, przemysł czy handel warto wybierać buty robocze z solidnego, wodoodpornego, trwałego i odpornego na uderzenia oraz rozdarcia materiału. Tylko takie modele obuwia BHP są skuteczną ochroną przed wszelkimi zanieczyszczeniami, jak na przykład: kurz, pył i środki chemiczne.

Dzięki wysokiej jakości butom roboczym Twoja praca będzie przebiegać sprawniej i szybciej. W odpowiednio dopasowanej do Ciebie odzieży roboczej oraz w obuwiu BHP masz szansę poczuć się w pracy nie tylko bezpieczniej, ale także wykonywać swoje codzienne czynności z większą precyzją oraz z troską o najmniejszy szczegół.

Jakie wybierać obuwie robocze do pracy

Oto jedne z najważniejszych cech obuwia roboczego, które skutecznie minimalizują ryzyko wszelkich wypadków. W pracy będziesz czuł się bezpiecznie i wygodnie, jeśli zdecydujesz się na buty:

  • odporne na przecięcie i silne uderzenia: z solidną i trwałą podeszwą, która chroni stopę przed niebezpiecznymi, ostrymi przedmiotami oraz przed uderzeniami o twarde obiekty,
  • chroniące przed uderzeniami spadających przedmiotów: ze wzmocnioną przednią częścią buta,
  • zabezpieczające przed poślizgnięciem się: antypoślizgowa i wodoodporna podeszwa została specjalnie wyprofilowana, aby nie dochodziło do upadku na śliskich i nierównych podłogach, szczególnie na powierzchniach ceramicznych lub stalowych,
  • chroniące przed niskimi lub wysokimi temperaturami: specjalne obuwie robocze ocieplane mogą być używane do pracy w temperaturze nawet do minus 20 stopni Celsjusza. Dostępne są też modele butów bez ocieplaczy, które świetnie się sprawdzają w wysokich temperaturach,
  • zabezpieczające przed porażeniem prądem.