Styl hampton – poznaj tajemnice wnętrz inspirowanych morską stylistyką

Styl hampton, choć również nawiązuje do morza, wody i wybrzeża, nie jest tak popularny jak estetyka marynistyczna czy marynarska. Stanowi połączenie elegancji i minimalizmu wraz z akcentami nawiązującymi do natury. Wnętrza w stylu hampton to zazwyczaj bardzo przestrzenne aranżacje z drobnymi akcentami, budującymi poczucie przytulności.

Styl hampton – charakterystyczne kolory

W stylu tym dominuje jasna i raczej chłodna kolorystyka. Zwykle króluje biel, połączona z różnymi odcieniami niebieskiego, wpadającymi niekiedy w szarość, a niekiedy w zieleń. Aby wpasować się w tę kolorystykę szara sofa z funkcją spania DL nada się świetnie – nie tylko cały wygląd wnętrza będzie spójny, ale również zyskamy dodatkowe miejsce do spania dla gości. Zarówno przedstawione powyżej kolory, jak i inne barwy, pojawiające się w formie drobnych akcentów np. żółty czy fiolet, występują w stonowanych odcieniach – pastelowe, przybrudzone, lecz na pewno nie jaskrawe. Jeśli jednak zależy nam na wprowadzeniu odrobinę żółtego akcentu kolorystycznego, musztardowy lekki fotel z włókna szklanego nie zostanie z pewnością intruzem. Ten odmienny nieco akcent nada wnętrzu wygląd który sprawi, że każdy gość będzie już na wejściu wiedział do czyjego mieszkania wkroczył.

Urządzasz swoje wnętrza w stylu hampton? Zajrzyj na http://indecokrakow.pl/!

Kolorystyka wnętrz w stylu hampton inspirowana jest w dużej mierze naturą. Zieleń wprowadzona jest np. poprzez dużą ilość roślin. Nie brakuje także motywów surowego drewna, a w szczególności desek, przypominających te, które zwykle można spotkać na molo.

Styl hampton – jak wygląda i jakie są jego elementy charakterystyczne

Czy kojarzysz może sceny z amerykańskich filmów, odbywające się w domach nad jeziorem lub morzem, które usytuowane były na piaszczystych wybrzeżach? Domy te zwykle mają szerokie werandy z naturalnych desek. Wnętrza tych domów to właśnie styl hampton w najczystszym wydaniu.

Styl hampton - prostota i przestrzeń

Nowoczesne meble w stylu hampton – jasne kolory, naturalne drewno

Tak jak już wyżej wspomnieliśmy, styl hampton to zwykle jasne i chłodne kolory, ale co jeszcze?

  • W stylu tym znajduje się bardzo dużo elementów naturalnych – począwszy od podłogi, która zwykle wykonana jest z desek, kończąc na kuchennych balatach z naturalnego drewna, na którym bardzo dobrze widoczne są słoje. Natura przejawia się również w formie roślin – zwykle tych intensywnie zielonych, które nie kwitną na kolorowo. Często spotkać można także elementy dekoratorskie z wikliny np. klosze do lamp, gazetowniki czy pufy.
  • Przeszklenia, to również element charakterystyczny dla stylu hampton. Bardzo popularne są tutaj szafy zwane witrynami, w których widoczna jest zawartość. Wspaniałe są również wielkie okna, zazwyczaj dzielone cienkimi szprosami.
  • Przytulność tego typu wnętrz budowana jest poprzez stosowanie dużych foteli, sof i kanap, z obszernymi podłokietnikami. Są one udekorowane poduszkami i miękkimi kocami… patrząc na nie, aż ma się ochotę na relaks.
  • We wnętrzach w stylu hampton dużo jest komód, małych stoliczków, lamp stojących i ramek ze zdjęciami. Stosowane dodatki zazwyczaj wykonane są z porcelany, szkła, złota lub srebra. Nierzadko, w dekoracjach wykorzystuje się motyw sznurka, a także kamienie i muszelki.
  • Styl hampton, chociaż z założenia jest raczej prosty, posiada również swój charakterystyczny wzór, inspirowany typową chińską porcelaną w kolorze bieli i granatu. Motyw ten najczęściej pojawia się w formie wazonów, ozdobnych mis lub na poduszkach. Inne desenie pasujące do tego stylu to oczywiście szerokie paski, prosta krata, marokańska koniczyna i mandale. Często w takim wnętrzu spotkać można z takim meblem jak pufa do siedzenie w niebieskie kwiaty, szczególnie w zestawie z kanapą lub poduszkami o tym samym wzorze i kolorze. Wszystko to oczywiście w stonowanych i chłodnych kolorach.

We wnętrzach w stylu hampton przytulność budowana jest poprzez dodatki.