4 powody, dla których warto zdecydować się na meble drewniane

Wiele osób nie jest przekonana co do wyposażenia wnętrz meblami z drewna. Wynika, to głównie z tego, że ich cena jest zdecydowanie wyższa w porównaniu do zwykłych płyt wiórowych. Jednak, drewno to surowiec, w który warto zainwestować o czym przekonamy Cię w dalszej części artykułu.

Po pierwsze trwałość i długi czas użytkowania

Stoły i krzesła drewniane, jak i inne meble wykonane z tego surowca, jeśli będą właściwie zabezpieczone mogą utrzymywać swoją funkcjonalność na długi czas. Wystarczy, by były one pielęgnowane przy użyciu różnych preparatów czyszczących oraz nabłyszczających. Tym sposobem meble nie tylko są konserwowane, ale również odświeżane, a sam kolor zyskuje nowy blask. Ze względu na to, że meble drewniane charakteryzują się długim czasem użytkowania nie przyczyniają się do degradacji środowiska.

Po drugie uniwersalność

Sypialnia, kuchnia, salon czy pokój dziecięcy to miejsca, w których meble drewniane z pewnością będą spełniać swoje zadanie. Jednak, to w jakim pomieszczeniu je umieścimy zależy tylko i wyłącznie od nas. Z racji tego, że stoły drewniane oraz inne meble stworzone z tego tworzywa, są uniwersalne możemy je spotkać w stylu nowoczesnym lub klasycznym. Ponadto, można je w ciekawy sposób łączyć z różnym rodzajem materiałów w postaci skóry, kamienia, szkła lub tkaniny.

Po trzecie naturalność

Meble drewniane, ze względu na to, że są pozbawione substancji szkodliwych są w zupełności bezpieczne dla alergików. Drewno, z którego został wykonany dany mebel najczęściej pokrywane jest ekologiczną bejcą lub lakierem. Taka czynność sprawia, że są one zupełnie obojętne dla otoczenia. Jeszcze bardziej korzystne jest pokrycie drewna olejem, co wypływa na to, że nie przyciąga ono kurzu.

Po czwarte szeroki wybór

Wybierając meble drewniane do danego pomieszczenia, możemy sami zdecydować czy mają być one wykonane z dębu, klonu, buku, czy z sosny. Szczególnie poleca się meble z litego drewna, głównie ze względu na to, że charakteryzują się one niezwykłą solidnością, a także pięknem. Niestety mają jedną główną wadę – wysoką cenę. Dlatego, by zachować ich trwałość na długie lata, nie obciążając przy tym swojego portfela  konieczne jest częste czyszczenie oraz pielęgnacja. Ta ostatnia czynność wymaga specjalnych środków przeznaczonych tylko i wyłącznie do ochrony drewna. Użycie jakichkolwiek innych preparatów może spowodować trwałe uszkodzenie drewna. Wybierając produkt do konserwacji drewna dobrze jest zwrócić uwagę na to, by miał on w swoim składzie wosk i olej, które w połączeniu tworzą powłokę doskonale chroniącą powierzchnię.