Ocieplanie ścian zewnętrznych budynku

Ściany zewnętrzne budynku mają do spełnienia dwa ważne zadania. Pierwszym z nich jest przenoszenie obciążeń, drugim – zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej. Właściwa termoizolacja to kluczowy element podczas tworzenia energooszczędnego budynku. Sprawdź, jakie rodzaje ocieplenia stosowane są najczęściej w polskim budownictwie.

Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku

Materiał stosowany do ocieplania ścian zewnętrznych budynku powinien charakteryzować się doskonałym parametrami izolacyjnymi. Współcześnie konstruowane budynki powinny bowiem odpowiadać unijnym normom dotyczącym energooszczędności, które z roku na rok stają się coraz bardziej restrykcyjne. Jaki styropian wybrać do własnego domu?

Swisspor styropian

Płyty styropianowe pozwalają uzyskać odpowiedni współczynnik oporu cieplnego przegrody zewnętrznej. Styropian marki Swisspor to nowoczesna technologia pozwalająca na ochronę wnętrza budynku przed nadmiernym wychładzaniem w okresie zimowym oraz przed przegrzewaniem w lecie. Stosowane są jako element zespolonego systemu izolacji cieplnej zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych, użyteczności publicznej oraz w budownictwie mieszkaniowym. Swisspor styropian występuje w postaci gładkiej, frezowanej oraz stabilizowanej. Płyty charakteryzują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, który odpowiada za znakomite właściwości izolacyjne materiału. Co więcej, jest odporny na wilgoć oraz korozję biologiczną, a lekka formuła nie obciąża konstrukcji fasady budynku.

Genderka styropian

Izolacja termiczna ściany zewnętrznej, wykonana przy pomocy płyt styropianowych Genderka, przeznaczona jest do ścian przenoszących niewielkie obciążenia. Doskonale nadaje się do ścian z okładziną i wentylowaną szczeliną powietrzną oraz do ścian wykonywanych metodą lekką mokrą. Genderka styropian to produkt doskonale ocieplający wieńce, nadproża oraz ościeże, nadający się do ocieplania od wewnątrz stropów w Bezspoinowych Systemach Ociepleń. Co ważne, styropian tego typu może być wykorzystywany jako deskowanie tracone stropów żelbetowych.

Ocieplanie ścian fundamentowych

Styropian fundamentowy produkowany jest na bazie polistyrenu spienionego, wzbogacanego o środki hydrofobowe. Materiały stosowane w podziemnej części budynku powinny być bowiem odporne na destrukcyjne działanie wilgoci, a także wód gruntowych. Dodatkowo istotna jest również odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wysoka izolacyjność termiczna. Produkty tego typu występują w ofercie zarówno firmy Swisspor, jak i Genderka.