Kraków – miasto polskich królów

Nie od dziś wiadomo, że Kraków ma ogromne znaczenie dla historii Polski. Jest to miasto, które niegdyś było stolicą naszego pięknego kraju i miejscem, gdzie królowie sprawowali rządy. Obecnie znajduje się tu mnóstwo zabytkowych budowli, które warto zobaczyć. Ponadto, centrum Krakowa posiada swój niesamowity klimat, dlatego to miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów.

Zabytkowe budowle

Kraków jest pięknym miastem, w którym znajduje się wiele budowli wartych zobaczenia. Przyjeżdżając do tego miejsca w celach turystycznych, warto wcześniej opracować listę obiektów, które chciałoby się zobaczyć. Godne uwagi budowle to z pewnością: Sukiennice, Barbakan, Brama Floriańska czy Zamek królewski na Wawelu. Planując odwiedzenie tego ostatniego miejsca, warto pamiętać nie tylko o zwiedzeniu wnętrza zamku, ale także o zobaczeniu pomnika Smoka Wawelskiego.

Inne piękne miejsca

Stolica Małopolski słynie nie tylko z licznych zabytkowych budowli. Jest bogata w wiele pięknych i klimatycznych miejsc wartych uwagi. Będąc w Krakowie, nie można zapomnieć o odwiedzeniu wspaniałego Rynku, na którym znajduje się bardzo znany Kościół Mariacki, z którego co godzinę rozbrzmiewa hejnał będący symbolem tego miasta. Warto również wybrać się na spacer zjawiskowymi i zabytkowymi uliczkami krakowskiego Kazimierza. Zwłaszcza wieczorną porą to miejsce wygląda bajecznie. Dodatkowo, spędzając czas w stolicy Małopolski, nie można zapomnieć o spacerze wzdłuż Wisły, której szum pozwoli nam się zrelaksować i wyciszyć.

Liczne instytucje kulturalne

W mieście polskich królów znajduje się również mnóstwo muzeów takich jak: Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Czartoryskich czy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, które z pewnością warto odwiedzić. Chcąc umilić sobie jeszcze bardziej czas spędzony w stolicy Małopolski, warto udać się na spektakl to najpopularniejszego teatru w mieście, jakim jest Teatr Słowackiego. Fani kina również znajdą coś dla siebie. W niektórych centrach handlowych znajduje się znane wszystkim kino Cinema City, jednak spacerując po mieście można spotkać mniejsze sale kinowe, takie jak: Kino Pod Baranami czy kino Agrafka.

Miejsce relaksu

Kraków przyciąga turystów zarówno z całego świata, jak i z różnych zakątków Polski. Zobaczenie wszystkich urokliwych miejsc oraz wspaniałych zabytkowych budowli w ciągu jednego dnia jest bardzo trudne. Stolica Małopolski wychodzi jednak turystom naprzeciw, ponieważ znajdują się tutaj liczne hotele. Jeśli szukamy zakwaterowania w pobliżu Wisły, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę np. hotele Kraków Kazimierz. Wówczas pojawi nam się wiele miejsc oferujących noclegi w najbardziej popularnej dzielnicy tego miasta. Wśród nich znajdzie się również usytuowany pomiędzy Wisłą, Zamkiem Królewskim i Rynkiem – Hotel Regent. Kraków jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce, które z pewnością warto odwiedzić, a znalezienie w nim noclegu, nie powinno stanowić problemu.