Wybieramy łóżko do sypialni – zainspiruj się!

O tym, że sen jest ważny, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Znaczenie ma jednak nie tylko odpowiednia ilość snu, ale także jego komfort. Ten zaś zależy od tego, jakie łóżko wybierzemy — łóżka tapicerowane do sypialni, a może drewniane? To ważne, jednak koniecznie też musimy zwrócić uwagę na wymiary.

Wymiary ważne dla komfortu snu

Projektanci wnętrz zalecają, aby łóżko dla jednej osoby miało co najmniej 90 cm szerokości, a dla dwojga 160 cm. Oczywiście w ofercie rynkowej znajdziemy również trochę węższe propozycje, a więc 80 cm i 140 cm, ponieważ nie każdy ma na tyle dużą sypialnię, aby sobie pozwolić na optymalne wymiary. W takiej sytuacji nie tylko wybór jest ograniczony, ale i wygoda korzystania. Pewnym wyjściem z sytuacji może się okazać zakup modelu bez ramy, aby nieco zaoszczędzić miejsca. Z kolei standardowa długość łózka wynosi 200 cm i to spokojnie wystarczy dla osób, których wzrost nie przekracza 180-185 cm. Wyżsi muszą pomyśleć o trochę dłuższym łóżku, aby czuć się w nim komfortowo. Ważnym jest również, by mieć na uwadze, iż w sypialni poza łóżkiem znajdują się również inne przedmioty, takie jak pufy, toaletki i szafki nocne, a przestrzeń w pomieszczeniu jest ograniczona. Czy aby na pewno warto wstawiać ogromne łoże kosztem tych mebli?

Szukasz nowoczesnych i funkcjonalnych mebli do sypialni? Zajrzyj na indecokrakow.pl – Szafy Indeco!

Łóżka tapicerowane czy drewniane?

Kluczowe znaczenie w wyborze ma oczywiście styl urządzenia sypialni, ale ważne są również nasze preferencje. Tak się składa, że zarówno łózko tapicerowane, jak i drewniane możemy dopasować do wnętrza klasycznego i nowoczesnego. W ofercie znajdziemy ciekawe propozycje umożliwiające wprost idealne wkomponowanie łóżka w charakter danego wnętrza. Drewno to tradycyjny wybór, często na lata. Jednak w ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na łóżko tapicerowane z ramami pokrytymi naturalną bądź sztuczną skórą czy też wysokiej jakości tkaniną.  Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim sypialnia staje się niezwykle przytulna, wytwarza się nad wyraz kameralny klimat, dzięki czemu naprawdę łatwo możemy osiągnąć stan relaksu i efektywnie wypocząć – tym bardziej że łóżka tego typu są naturalnie miękkie. Ponadto łóżka tapicerowane dostępne są w wielu niebanalnych kolorach i designerskich kształtach, co szczególnie widać w fantazyjnie niekiedy wyprofilowanych zagłówkach. Jeśli posiadamy dużą sypialnię skorzystajmy z dostępnej przestrzeni i wstawmy do niej inne produkty w tym samym stylu, np. sofy tapicerowane Puszman. Meble te zapełnią wnętrze i sprawią, że sypialnia poza snem, kojarzyć nam się będzie również z relaksem.

Łóżko ładne i funkcjonalne

Wybór łóżka na pewno nie powinien być przypadkowy. W większych pomieszczeniach często poza miejscem do spania istnieją także inne siedziska typu sofy czy fotele, a pamiętajmy, że całe wyposażenie musi być spójne. To nie tylko kwestia komfortu snu czy idealnego dopasowania do stylistyki sypialni, ale znaczące są również kwestie praktyczne. Łóżko tapicerowane z pojemnikiem doskonale rozwiąże problem z przechowywaniem pościeli. Co więcej, modele tapicerowane pozwolą nam uniknąć szukania odpowiedniego stelaża, ponieważ mają już jego funkcjonalność. Z kolei zagłówki nadają wyjątkowej elegancji miejscu do spania, ale jednocześnie umożliwiają wygodne siedzenie na łóżku, co docenią wszyscy miłośnicy czytania przed snem. To są takie detale, o których na pewno nie można zapominać.