Majówka nad Zalewem Sulejowskim – zaplanuj długi weekend w Hotelu Podklasztorze!

Każdy z nas, często już na kilka miesięcy wcześniej, rozpoczyna planowanie majówki. Majówką nazywamy długi weekend, na który składają się dwa święta: 1 maja oraz 3 maja. Dlaczego świętujemy w te dni, a także dlaczego warto spędzić je w Hotelu Podklasztorze nad Zalewem Sulejowskim? Odpowiadamy!

Dlaczego co roku świętujemy w maju?

Każdego roku cieszymy się długim weekendem majowym i, zazwyczaj, piękną pogodą. Ale warto zastanowić się także nad świętami, które wtedy obchodzimy. Każdy z nas wie, że pierwszy oraz trzeci maja są świętami państwowymi i dniami wolnymi od pracy. Jednak jaka kryje się za nimi tradycja i historia?

  • – 1 maja – Obchody święta na ziemiach polskich po raz pierwszy miały miejsce w 1890 roku. Odbywały się wbrew woli zaborców i miały upamiętniać wydarzenia z 1886 roku w Chicago. Odbył się tam strajk, będący częścią kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy. Po wojnie, rząd komunistyczny ogłosił 1 maja świętem państwowym i jest tak do dnia dzisiejszego.
  • – 2 maja – Mimo, iż nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, bardzo wielu Polaków korzysta z urlopu, aby wydłużyć sobie weekend. Drugi maja jest Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i wprowadzony został w 2004 roku.
  • – 3 maja – Najbardziej znane święto majowe, czyli Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia odbywają się uroczyste obchody i parady, w których udział biorą najważniejsi urzędnicy państwowi.

Majówka w Hotelu Podklasztorze nad Zalewem Sulejowskim

Czy hotel na weekend z dzieckiem to dobry wybór? Jeśli tylko wybierzemy odpowiednie miejsce to jak najbardziej. Hotel Podklasztorze jest certyfikowanym hotelem przyjaznym rodzinie, z niepowtarzalną atmosferą i historią w tle. Właśnie dlatego warto wybrać się tam na długi weekend majowy, podczas którego, razem z dziećmi, odkryjemy wiele tajemnic. Dla najmłodszych gości w obiekcie powstała sala oraz plac zabaw, a w pokojach zadbano o odpowiednie udogodnienia. Jest to hotel blisko Warszawy, a jednocześnie odpowiednio daleko od zgiełku miasta. Będziemy mogli zrelaksować się w towarzystwie przyrody, nie musząc pokonywać tysiąca kilometrów w korkach. Aby poznać okolicę, obiekt i dostępne w tym czasie atrakcje wystarczy wyszukać hasła: “majówka sulejów” i “majówka hotel”.

W samym hotelu na pewno nie będziemy się nudzić, ponieważ obiekt oferuje nam liczne możliwości spędzania czasu. Od błogiego relaksu w strefie SPA&Wellness, po aktywną i malowniczą wycieczkę rowerową wokół Jeziora Sulejowskiego. Również amatorzy sportów wodnych znajdą coś dla siebie. Hotel położony jest tuż nad samym jeziorem oraz nad wodami rzeki Pilicy. W jego ofercie znajdziemy także boisko do gry w badmintona oraz siatkówkę, a także stół do tenisa oraz bilardu. Warto także wybrać się na wycieczkę po okolicy i odwiedzić takie miejsca jak Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim czy Skansen rzeki Pilicy oraz Groty Nagórzyckie.