Wyprawka szkolna pierwszoklasisty – co powinno się w niej znaleźć?

Pierwsza klasa oznacza wielkie zmiany w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Na pierwsze pójście do szkoły warto się wcześniej odpowiednio przygotować. Powinniśmy zadbać szczególnie o odpowiednią wyprawkę, która pomoże maluchowi wejść w nowy etap w przyjemny i jak najmniej stresujący sposób. Co powinno znaleźć się w dobrze skompletowanej wyprawce szkolnej?

1. Plecak lub tornister

Plecak jest podstawą, w której świeżo upieczony uczeń będzie nosił wszystkie potrzebne materiały i przybory szkolne. Powinniśmy zadbać o to, aby był wystarczająco pojemny i dobrze dopasowany, ale jednocześnie lekki i wygodny w noszeniu. Aby dziecko nie męczyło się nosząc ciężkie książki na plecach, możemy wybrać nowoczesny plecak na kółkach, który można ciągnąć za sobą jak walizkę. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych wzorów i kolorów, które na pewno spodobają się naszemu maluchowi.

2. Pojemny piórnik

Piórnik jest elementem, który dzieci najchętniej wybierają. Może on odzwierciedlać ich styl i zainteresowania lub przedstawiać ulubione postaci z bajek. Uczniowie lubią popisywać się swoimi gadżetami, dlatego świetnie sprawdzi się piórnik herlitz cocoon, który wyróżnia się oryginalnymi wzorami oraz faktem, iż jest dwustronny. Jest nie tylko kolorowy i lekki, ale jednocześnie naprawdę pojemny. Zapinany na wygodny zamek błyskawiczny, z dużą przegrodą główną. Innym świetnym wyborem są piórniki “kostki”, które mają wszyte specjalne przegrody, na konkretne przybory szkolne.

3. Zeszyty tematyczne

Aby nasz maluch mógł poczuć się jak prawdziwy uczeń, warto zakupić zeszyty do konkretnych zajęć. Przykładowo zeszyty tematyczne Oxford, które na okładkach mają wypisane przedmioty, do których powinny zostać użyte, np. matematyka, język polski czy język angielski. Dobrze sprawdzą się również zeszyty szkolne a4, jednak koniecznie w miękkiej oprawie, aby nie dokładać dziecku do plecaka niepotrzebnego ciężaru.

4. Przybory szkolne

Dobrze dobrane przybory szkolne zachęcą malucha do nauki oraz rozwiązywania zadań domowych. Profesjonalne pióro Waterman Paris, długopis Waterman Paris lub nowoczesny długopis Flexi, zachęcą dziecko do dokładnego i starannego pisania. Kolorowe zakreślacze i cienkopisy sprawią, że chętnie będzie zaznaczać ważne informacje i zapamiętywać je. Natomiast automatyczny ołówek staedtler to nie tylko dobrej jakości narzędzie kreślarskie, które przyda się na technice, ale także świetny gadżet. Wśród przyborów pierwszoklasisty powinny znaleźć się także nożyczki o zaokrąglonych końcach, bezpieczny dla dzieci klej w sztyfcie, a także podstawowe kolory kredek i gumka do mazania.