Jak spędzić weekend we dwoje w Krakowie? Podpowiadamy!

Planujesz walentynki, ważną rocznicę, a może po prostu chcesz sprawić swojej drugiej połówce wyjątkową niespodziankę? Na pewno rozważasz romantyczny weekend we dwoje. Kraków to świetne miejsce na realizację takiego pomysłu. W takim wypadku nie warto jednak pozostawiać niczego przypadkowi. Najlepiej wszystko dokładnie zaplanować i jeszcze przed wyjazdem poznać najciekawsze atrakcje miasta oraz zarezerwować nowoczesny hotel. Kraków we dwoje może być świetnym wspomnieniem na lata – podpowiadamy, jak spędzić wyjątkowy weekend pod Wawelem.

Nocleg – znajdź romantyczny hotel Kraków

Jeśli weekendowy wyjazd do Krakowa ma być udany, trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, z którego będziecie wyruszać na podziwianie podwawelskich atrakcji. Ważny jest więc wybór hotelu, który zapewni najwyższy komfort, a przy okazji będzie znajdować się blisko najważniejszych miejsc Krakowa. Zamiast wpisywać w wyszukiwarkę nazwy poszczególnych dzielnic miasta i hasła typu “hotel Borek Fałęcki Kraków”, lepiej rozważyć ofertę hotelu Best Western, w którym idealne warunki odnalazło już wiele par.

Spacery pełne czaru

Wybierając się na weekend do Krakowa, trzeba obejrzeć przede wszystkim Stare Miasto. Na Rynku Głównym można wsiąść do dorożki i podziwiać najważniejsze atrakcje z pozycji siedzącej. Gród Kraka najlepiej jednak oglądać z perspektywy spacerowicza. Przechadzka ulicami otaczającymi Rynek, a potem w kierunku Wawelu, zwłaszcza wieczorem, na pewno pozwoli wprowadzić romantyczną atmosferę. Po drodze miniecie wiele pięknych kamienic i miejsc z niezwykłą historią. A to dom Jana Matejki, a to Piwnica pod Baranami…

Spacer warto kontynuować bulwarami nad Wisłą. Majestatyczna rzeka świetnie prezentuje się o każdej porze roku, a o zaletach Wawelu nie trzeba chyba nikomu wspominać. Ci, którzy lubią wodne wycieczki, mogą również wybrać się w rejs po Wiśle.

Kładka dla zakochanych

W czasie spaceru koniecznie musicie odwiedzić jeszcze jedno miejsce. Kładka Ojca Bernatka połączyła dwie ważne dzielnice Krakowa – Kazimierz i Podgórze. Można się po niej przechadzać lub przejechać przez nią rowerem. Stała się jednak również obowiązkowym punktem miasta dla zakochanych. Bariera mostu jest dziś bowiem pokryta mnóstwem kłódek z wygrawerowanymi imionami par. Zakochani przypinają je do kładki, zatrzaskują i wyrzucają kluczyk do Wisły. To ma być gwarancją, że ich miłość przetrwa – może więc i Wy zostawicie tam swoją kłódkę?

Będąc na Podgórzu, warto zatrzymać się na kawę lub gorącą czekoladę w jednej z licznych kawiarni. Miejsc z duszą, wyjątkowym klimatem i smacznymi napojami nie brakuje zresztą również na Starym Mieście. Wybór należy do Was – w końcu kolacja przy świecach to obowiązkowy element każdego romantycznego wypadu.

Aktywności dla dwojga

Odwiedzając Kraków we dwójkę nie zapomnijcie też o ruchu. Pozostając na Podgórzu, ciekawym pomysłem może być przechadzka kolorowymi schodami. To ciekawe, choć mało znane miejsce nie tak łatwo odnaleźć, więc poszukiwania tego szlaku mogą same w sobie być interesującą rozrywką. Pod Wawelem nie brakuje też miejsc dla miłośników tańca – klubów z różnego rodzaju muzyką, także graną na żywo. Wyjątkowe atrakcje oferują parki trampolin czy aquapark, które również bez problemu odnajdziecie na mapie Krakowa.