Sposoby na urządzenie stylowej i nowoczesnej kawalerki

Nawet tak małe mieszkanie jakim jest kawalerka, może zostać urządzone w funkcjonalny, nowoczesny i stylowy sposób. Wystarczą odpowiednie meble i zastosowanie się do kilku zasad, dzięki którym pomieszczenie zyska optycznie powierzchnię oraz oryginalny charakter. Poniżej nasze sposoby na urządzenie kawalerki w nowoczesny sposób.

Jasne kolory

W aranżacji małych mieszkań najważniejszą kwestią jest dobór odpowiednich kolorów. Jasne barwy wpływają na optyczne powiększenie wnętrza i rozjaśnienie go. Postawmy na białe ściany oraz meble. Kolorów możemy dodać akcesoriami i dekoracjami. W kawalerce najlepiej jednak połączyć biel z pastelami i stonowanymi kolorami, np. szarością. Wyraziste i mocne barwy możemy wprowadzić ozdobnymi poduszkami, narzutami, czy obrazami. Nie zajmują one dużo miejsca a dodadzą pomieszczeniu energii i wyrazistości.

Funkcjonalne ale stylowe meble

Urządzając kawalerkę często zwracamy uwagę jedynie na funkcjonalność mebli i sprzętów. Warto jednak zadbać także o kwestię estetyczną. W końcu odwiedzający nas goście będą oglądać nawet naszą “sypialnię”. Dlatego właśnie skórzana lub obita miękkim materiałem sofa pikowana, która prezentuje się efektownie i stylowo będzie tutaj najlepszym wyborem. Jeśli jednocześnie będzie to sofa z funkcją spania, będzie mogła nam zastąpić łóżko, które najprawdopodobniej i tak nigdzie by nam się nie zmieściło.

Nowoczesne oświetlenie

W przypadku aranżacji małych mieszkań, niezwykle istotne są detale. Ze względu na mały metraż nie możemy sobie pozwolić na duże, stylowe fotele czy ozdobne komody. Dlatego właśnie powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby oświetlić pomieszczenie w sposób nowoczesny. Designerskie lampy pełnią nie tylko funkcję doświetlania mieszkania, ale i dekoracyjną. Czym oryginalniejszy kształt i materiał z którego wykonana została lampa, tym lepiej. Charakteru wnętrzu dodaje także oświetlenie dodatkowe, zainstalowane nad blatami w kuchni czy pod szafkami w części dziennej. Wszelkiego rodzaju kinkiety i taśmy ledowe sprawdzą się tutaj idealnie.

Nowoczesna kuchnia na wymiar

Aby dopełnić nowoczesnemu stylowi mieszkania, warto zainwestować w kuchnię na wymiar. Jest to zazwyczaj jedynie aneks kuchenny, który powinien wykorzystywać całe dostępne miejsce. Jasne, lekko błyszczące fronty szafek, podświetlenia blatów, funkcjonalne rozwiązania. Tak urządzona kuchnia sprawi, że cała kawalerka zyska na stylowym i nowoczesnym wyglądzie. Możemy także zdecydować się na wyspę kuchenną zamiast dużego stołu i postawić przy niej designerskie krzesła barowe.