Jesień w Polsce – gdzie jechać?

Jesień wcale nie kojarzy się z wyjazdami i podróżami – jesteśmy po wakacyjnych wojażach, a przed zimowymi wypadami na narty. Ostatnie lata sprawiają, że coraz częściej jednak rozważamy jesienne wyprawy. Polska jesienna aura jest naprawdę wspaniała – złote liście, promienie słoneczne połączone z delikatnym chłodem, a co najważniejsze, ostatnimi laty jesień to czas bez pluchy i opadów deszczu! Jest wiele pozytywnych aspektów, dla których warto wybrać się na wycieczkę właśnie o tej porze roku!

Dlaczego warto?

  • Zmieniający się klimat sprawia, że jesienią coraz częściej możemy cieszyć się bardzo dobrą pogodą, a tym samym pieszymi wycieczkami i wypoczynkiem również na łonie natury.
  • Okres jesienny to czas „poza sezonem”, co za tym idzie, ceny hoteli, pensjonatów, jak również niektórych połączeń są tańsze.
  • Jesień to idealny czas na wyjazd dla tych, którzy preferują samotność i nie przepadają za tłumami – w każdym z typowo turystycznych miast będzie zdecydowani mniej ludzi. Co za tym idzie, czekają nas mniejsze kolejki i z łatwością dostaniemy się na wszystkie okoliczne atrakcje!

Jesień w Polsce – gdzie jechać?

Duże miasta – Kraków, Wrocław, Warszawa

Zwiedzanie wielkich miast latem bywa naprawdę męczące – upał, unoszący się pył, brak drzew osłaniających od ostrych promieni słonecznych. Jesień to idealny czas, by wybrać się do tego typu miejsc! Na jej początku dni wciąż są długie, a średnia temperatura sprawia, że zwiedzanie i spacerowanie staje się przyjemnością. Z dużą radością wstąpimy także do kawiarni na ciepłą herbatę czy do restauracji na sycący posiłek.

Planujesz odwiedzić Kraków? Zarezerwuj pokój w Hotelu Best Western Kraków!

Bieszczady – obcuj ze złotą naturą

Bieszczady zachwycają – szczególnie jesienią. Jeżeli chcemy ujrzeć typową polską jesień, najlepiej wybrać się tam początkiem października. Wspaniała roślinność, a także rozmaite drzewa nabiorą wyjątkowych kolorów, ich widok na pewno będzie zapierał dech w piersiach!

Wetlina to jedna z bardziej znanych wsi turystycznych w Bieszczadach – latem zatłoczona, a jesienią spokojna. To idealne miejsce na nocleg, jeżeli zależy nam na długich spacerach – jest to punkt wyjścia wielu szlaków.

Bieszczady, zważywszy na swój dziki charakter, są miejscem życia wielu zwierząt, również jeleni, która jesienią przeżywają swój okres godowy. To idealny czas, by usłyszeć ten wspaniały głos natury!

Pieniny – na długie spacery!

Szczawnica czy Krościenko nad Dunajcem jesienią pustoszeją… nie zmienia to jednak faktu, że jest tam wiele pensjonatów i hoteli, a także tras wprost idealnych na jesienne spacery! Okolica wygląda naprawdę przepięknie. Otaczające góry nabierają złotych kolorów, a chodniki pokrywają opadające liście. Są to tereny niezbyt wysokie, co za tym idzie, trasy są bardzo łatwe – śmiało możemy je pokonywać również jesienią.

Jeżeli marzysz o spływie Dunajcem – nic straconego! Również w październiku Flisacy zabiorą cię „na pokład”.

Karkonosze

Szklarska Poręba i Karpacz to bardzo klimatyczne miejscowości u podnóży Karkonoszy. Warto pamiętać, że temperatury są tam nieco niższe niż w innych częściach polski. Nie zmienia to jednak faktu, że są również idealne na podróż jesienią. Polecamy wam długi spacer granią między Szklarską Porębą a Karpaczem i dwuetapowy wyjazd kolejką na Szrenicę. Na górze podziwiać można ciekawe skamieniałości i górską naturę w najpiękniejszym wydaniu. Warto zdecydować się na zejście pieszo, aby nacieszyć się widokiem jesiennego lasu i wstąpić do klimatyczne schroniska, na kubek ciepłej herbaty.