Printe – poznaj historię marki

Marka Printe to jeden z producentów zamienników dostępnych w naszym sklepie. Tusze, jak i tonery Printe cieszą się bardzo dobrą renomą wśród użytkowników drukarek zarówno atramentowych, jak i laserowych. Produkty Printe są połączeniem atrakcyjnej ceny z dobrą jakością i wydajnością. Dzisiaj przyjrzymy się z bliska tej marce – poznamy jej historię, produkty i cechy charakterystyczne.

Historia marki Printe

Marka Printe powstała w 2005 roku z inicjatywy polskiego przedsiębiorstwa Black Point S. A., które wówczas, już od 6 lat, produkowało materiały eksploatacyjne. Wszystkie oferowane przez markę Printe tusze i tonery, produkowane są w Bielanach Wrocławskich, czyli dokładnie tam, gdzie powstają produkty matczynej marki Balck Point. Marka Printe powstała jako ekonomiczna alternatywa dla produktów Black Point. Zamienniki Printe są tańsze, jednak wciąż cechują się bardzo dobrą jakością, a przede wszystkim wydajnością.

Warto podkreślić fakt, że marka Printe ma bardzo bogaty asortyment – oferuje tusze i tonery do drukarek czołowych producentów, takich jak: Canon, HP, Brother czy Epson, ale także do urządzeń mniej znanych marek np. Minolta, Kyocera, Lexmark. Zdecydowanie konkuruje szeroką gamą dostępnych produktów, ale także – zgodnie z ideą – niską ceną.

Stosunkową nowością jest wprowadzona przez markę seria MULTI – czyli tusze i papiery fotograficzne. Oprócz tego, w asortymencie marki Printe znajdują się: tusze, tonery, bębny do drukarek, taśmy do drukarek igłowych czy rolki do faksów.

Niewątpliwym wyróżnikiem marki, jest działanie na rzecz ochrony środowiska. Produkty Printe w znacznej części wykonane są z materiałów, które pochodzą z recyklingu. Kupując tusze i tonery Printe wspieramy nie tylko polską markę, ale także dbamy o środowisko.

Marka Printe reprezentuje Polskę na wielu międzynarodowych targach i konferencjach, uczestniczyła między innymi w targach Paperworld. Tak aktywna działalność i podążanie za dynamicznie zmieniającym się rynkiem sprawia, że marka bardzo szybko się rozwija i cieszy się coraz większym uznaniem konsumentów.

Najpopularniejsze produkty marki Printe

  1. Tusz TH05XNC, którego wydajność sięga do 6500 strona, pasujący do wybranych modeli HP i Canon.
  2. Toner Printe TH85ANC (czarny), pasujący głównie do drukarek HP z serii LaserJet PRO, a także do kilku modeli marki Canon. Wydajność tego produktu to około 1600 stron.
  3. Toner TH12AN, pasujący głównie do drukarek HP z serii LaserJet, o wydajności 2000 storn.