Ozdoby na Halloween – zrób je razem z nami!

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Choć w Polsce celebrowanie tego święta nie jest aż tak popularne jak np. w Stanach Zjednoczonych, coraz częściej symbolicznie dekorujemy swoje domy. Niekiedy nie myśląc nawet o hucznym obchodzeniu Halloween, lecz zwyczajnie chcąc wprowadzić do wnętrza trochę jesiennych akcentów.

Poniżej przedstawimy Wam nasze pomysły na jesienne dekoracje, które mniej lub bardziej nawiązują do Halloween. Wszystkie z nich pozostaną jednak eleganckie i z klasą!

Ozdoby na Halloween – zacznijmy od klasyki

Pierwsze skojarzenie z Halloween? To na pewno dynie! Powycinane lampiony z dyń – z upiornymi paszczami i oczami to klasyka! My jednak mamy dla Ciebie inne propozycje, na wykorzystanie dyni – eleganckie, pasujące do każdego wnętrza!

Dynia w stylu glamour – idealna do nowoczesnego wnętrza

Czy wiesz, że dynia w kolorze białym wygląda naprawdę wyjątkowo? Możesz poszukać takiej na straganach, lecz zwykle dynie w tym kolorze występują w małych rozmiarach. Możesz także przefarbować dynię sprayem – to bardzo proste. Aby jeszcze bardziej udoskonalić swoją ozdobę na Halloween, łodygę pomaluj złotą farbą. Te dwie barwy stanowią piękne połączenie kolorystyczne. Do dyni możesz dokleić ozdobne brylanciki lub cekiny. Ciekawym rozwiązaniem będzie także przewiązanie dyni ozdobną kokardą.

Najlepiej wybierz kilka mniejszych dyń, aby móc je następnie poukładać na ozdobnej tacce, komodzie lub na parapecie. Swoje dynie możesz także ułożyć na wacie ułożonej w okręgi – będzie to świetna imitacja pajęczyny. Jeżeli jednak preferujesz delikatniejsze dekoracje, pomiędzy dynie powkładaj kwiaty, kasztany i jesienne liście.

Oczywiście owoc dyni możesz przefarbować na każdy kolor – wybierz po prostu swój ulubiony!

Świeczka z dyni – ozdoba na halloween i nie tylko!

Poszukaj dyni mniejszej lub średnich rozmiarów, koniecznie takiej, która stabilnie stoi na dolnej części. Przekrój ją na 1/3 wysokości i wydrąż pestki. Kilka świeczek (wszystko zależy od rozmiaru dyni) pokrusz na drobne kawałki i wyciągnij knoty. Jeden z nich przymocuj do dna dyni np. szpilką. Na jego końcu przywiąż patyczek (np. do szaszłyków, kredkę lub zwykłą gałązkę) i oprzyj go o boczne ściany dyni – tak, aby knot pozostawał w pionie i nie utonął w wosku. Rozpuść w garnku pokruszoną świecę, a następnie płynny wosk przelej do wydrążonej dyni. Wystarczy tylko poczekać, aż całość zastygnie i gotowe!

Lampiony ze słoików

Słoiki możesz wykorzystać naprawdę na wiele sposobów. My proponujemy Ci wykonanie domowej roboty lampionów, które charakterystyczne są dla okresu jesiennego, a szczególnie Halloween. Z okresem tym kojarzy się głównie kolor pomarańczowy, ale także czerwień, fiolet i róż. Właśnie tymi kolorami możesz pomalować słoiki, świetnie sprawdzi się także efekt ombre, szczególnie, gdy w środku zapalisz świeczkę. Chcąc dekoracjami bardziej nawiązać do Halloween, możesz nakleić lub domalować gwiazdki, księżyce, jesienne drzewa pozbawione liści lub duszki.

Jeżeli jednak szukasz czegoś łatwiejszego, owiń słoik bandażem i doklej wielkie, upiorne, papierowe oczy. Lampion duszek – gotowy!

Ozdoby na Halloween ze sznurka i materiałów

Cotton balls w wersji XXL? Balony ze sznurka, przypominające misternie zrobioną pajęczynę? To nasz kolejny pomysł! Napompuj balon i dokładnie go zawiąż. Przygotuj miseczkę z klejem i zanurz w niej sznurek, który następnie będziesz owijać wokół balona. Najlepiej załóż do tego jednorazowe rękawiczki. Wyciągając powoli mokry sznurek, okręcaj nim balon w nieregularny sposób, jednak zadbaj o to, aby w każdym miejscu było go wystarczająco dużo. Pozostaw balon do wyschnięcia – najlepiej w pozycji wiszącej. Gdy balon będzie już zupełnie suchy, możesz przebić go szpilką, wówczas, bez problemu go wyciągniesz. Do powstałej „pajęczyny” przywiąż sznurek lub wstążkę i przywieś ją w dowolnym miejscu. Opcjonalnie, powycinaj z czarnego papieru nietoperze i powkładaj do środka. Możesz również przymocować je do cienkiej, niewidocznej nici i przywiązać do sznurkowej konstrukcji.

Kolejna opcja to idealna ozdoba na Halloween do przygotowania razem z dzieckiem. Bardzo prosta, nierzucająca się w oczy, ale całkiem atrakcyjna. Aby ją zrobić musisz wybrać się na spacer i pozbierać orzechy lub kasztany. Nabij je na patyczki od szaszłyków. Przygotuj kwadratowe kawałki materiału (możesz także wykorzystać do tego chusteczki higieniczne), przykryj nimi orzechy lub kasztany, związując sznurkiem, lub gumką tuż pod miejscem wkłucia… Wówczas z materiału uformuje się kształt duszka. Wystarczy tylko domalować oczy i ozdoba gotowa!