Jak zorganizować wyjazd ze znajomymi z dawnych lat?

Zorganizowanie wspólnego wyjazdu ze znajomymi bywa trudne – szczególnie, jeżeli zakończyliśmy już etap edukacji i prowadzimy dorosłe życie. Praca na pełen etat, rodzina, czy to, że zmieniliśmy miejsce zamieszkania, sprawiają, że trudno znaleźć nam odpowiedni czas i miejsce na wspólny wyjazd. Tym razem poszukamy rozwiązań, które usprawnią organizacje takiego wyjazdu.

Data wyjazdu

Postawcie na weekend! Wiadomo, są i tacy, którzy pracują w sobotę i niedzielę, jednak mając pracę obejmującą dni weekendowe, i tak przysługuje nam co najmniej jeden wolny weekend. Dodatkowo, jeżeli mamy dzieci w wieku szkolnym, w weekend bez problemu możemy zabrać je ze sobą, szczególnie, gdy nie mamy ich z kim zostawić. Dobrym rozwiązaniem będzie także zorganizowanie takiego spotkania w długi weekend, kiedy zwykle wszyscy mamy wolne, chociaż przez jeden dzień.

Termin najlepiej ustalcie miesiąc wcześniej, kiedy każdy z Was będzie mógł jeszcze uwzględnić wyjazd w grafiku na kolejny miesiąc.

Miejsce

Jeżeli cała paczka znajomych mieszka w jednej miejscowości, decyzja jest prosta – najlepiej wybrać okolice oddalone do dwóch godzin drogi od miejsca zamieszkanie. Jeżeli jednak jesteśmy rozmieszczeni w różnych, bardzo odległych od siebie miastach, wybierzmy hotel blisko Warszawy, do której każdy z Was będzie miał świetny dojazd!

Jeżeli część z Was wybiera się na to spotkanie z dziećmi, koniecznie wybierzcie hotel przyjazny dzieciom, najlepiej taki, w którym zostaną zorganizowane dla nich atrakcje i zabawy.

Dojazd

Jeżeli mieszkacie w jednej miejscowości, albo w okolicach trasy, którą dotrzecie do miejsca docelowego, rozważcie wynajem wspólnego, większego samochodu, aby spędzić ze sobą jeszcze więcej czasu i cieszyć się wspólną podróżą.

Ważne są także poniższe aspekty:

  • warto wybrać miejsce, w którym dostępne będą wszystkie posiłki. Szkoda czasu na jeżdżenie do oddalonych restauracji, kiedy możemy go spędzić na wspólnej rozmowie.
  • Wybierzmy hotel, w którym możemy skorzystać z ciekawych atrakcji. Świetną opcją będzie możliwość zorganizowania wspólnego ogniska, czy zimowego kuligu. To świetny sposób, aby po tym wyjeździe każdy z nas miał wspaniałe wspomnienia.
  • Zupełnie nie przejmujcie się pogodą, nawet jeżeli w wybranym przez Was terminie będzie deszczowo i zimno, nie rezygnujcie z wyjazdu! Ważne jest to, abyście spędzili czas razem!
  • Jeżeli organizatorem wyjazdu jest jedna osoba, ważne, aby wiedziała o tym, jakie rozrywki lubimy. Nie każdy preferuje wyjścia w góry, czy kąpiele w jeziorze. Postawmy na aktywności, które możemy realizować razem!