Oświetlenie salonu kosmetycznego – jak wybrać odpowiednie

Aranżacja salonu fryzjerskiego to nie lada wyzwanie. Musimy połączyć sterylność i estetykę wraz z funkcjonalnością. Oświetlenie, na którym dzisiaj się skupimy, powinno podkreślać piękno wnętrza salonu, ale przede wszystkim, musi ułatwiać nam pracę, zapewniając maksymalną widoczność. Jakie ekskluzywne lampy wybrać do salonu kosmetycznego, aby sprostały naszym potrzebom? Podpowiadamy!

Funkcjonalność

Funkcjonalność powinna być pierwszym wyznacznikiem tego, jakie lampy wybierzesz do swojego salonu. Oprócz podstawowego światła górnego, pomyśl o oświetleniu punktowym nad stanowiskami pracy, a także nad lustrami. Do oświetlania stanowisk świetnie sprawdzą się pojedyncze lampy wiszące. Należy dobrać je wg stylu – do wnętrz minimalistycznych sprawdzą się lampy loftowe, o nieco surowym wykończeniu, a do bardzo kobiecego wnętrza, w stylu glamour, warto zdecydować się na lampy z kryształkami. Nad lustrem najlepiej sprawdzą się podłużne kinkiety.

Dobierając oświetlenie do salonu, nie zapomnij także o poczekalni. To miejsce, gdzie standardem jest udostępnianie gazet czy katalogów firmowych, zatem zadbaj o to, by ich czytanie było przyjemnością, a nie wyzwaniem. Tu również warto postawić na lampy wiszące.

Przejrzystość i czystość – zbuduj je światłem

Na satysfakcję z Twoich usług wpływa nie tylko jakość wykonanej pracy, ale także samopoczucie, jakie klient wyniesie z wizyty w salonie. Niewątpliwie dużą rolę odgrywa tutaj wygląd salonu, a szczególnie, przejrzystość i czystość tego miejsca. Możemy zbudować je odpowiednią kolorystyką – biel, kojarząca się z czystością, będzie tu wskazana. Powinniśmy postawić na oświetlenie o chłodnej lub neutralnej temperaturze, dające maksymalnie dużo światła. Świetnie sprawdzą się tutaj lampy wiszące szklane, zupełnie przezroczyste. Ciekawą opcją jest np. szklana kula – lampa, która zaskakuje formą, ale przez swą prostotę pasuje niemal do każdego wnętrza, a zważywszy na przejrzystość materiału z którego jest wykonana, daje bardzo dużo światła.

Jakie lampy wybierane są najczęściej do salonów kosmetycznych?

Chociaż z usług salonów kosmetycznych korzystają również mężczyźni, lampy, które trafiają do tego typu wnętrz, zwykle są bardzo w kobiecym stylu. Dominuje oświetlenie z imitacji kryształków lub bardzo zdobne żyrandole. Stosowane klosze są zazwyczaj białe. Niekiedy spotyka się delikatne kolorystyczne akcenty, które nadają wnętrzu charakteru. Lampy stojące, a także stołowe stosuje się zwykle w poczekalniach lub na recepcji. W części salonu, w której wykonywane są usługi, tego typu oświetlenie zwykle nie znajduje zastosowania, ponieważ tam stosuje się lapy typu ring, dające bardzo mocne światło, idealne do wykonywania prac wymagających precyzji.