Małe mieszkanie? Poznaj sprytne sposoby na przechowywanie rzeczy.

Przechowywanie rzeczy w małych pomieszczeniach może sprawić dużo trudności. Niedostateczna ilość miejsca i schowków może powodować, że mieszkanie będzie wyglądało jakby było nieposprzątane. Do jakich zasad się stosować podczas urządzania i wyposażania niewielkiego metrażu? Poniżej kilka trików, które warto wykorzystać na małej przestrzeni.

Ogranicz ilość przechowywanych rzeczy

W niewielkim mieszkaniu konieczna jest selekcja rzeczy, których używamy. Bardzo istotne jest robienie regularnego przeglądu i pozbywanie się sprzętów, z których nie korzystamy za często lub w ogóle. Jeśli posiadamy akcesoria sezonowe, np. narty, sanki, rowery itp. i nie chcemy się ich pozbywać, a jedynie przechować przez parę miesięcy, to świetnym rozwiązaniem są specjalne magazyny samoobsługowe typu self-storage. Takie przechowalnie rzeczy są dostosowane wielkością do naszych potrzeb, z czym wiąże się korzystna cena.

Często sprzątaj

Na małym metrażu jest to szczególnie ważne. W niewielkim mieszkaniu, nawet kilka rzeczy nie odłożonych na swoje miejsce, sprawia wrażenie bałaganu. Przy okazji możemy na bieżąco pozbywać się tego, co nie jest nam potrzebne a zajmuje cenną przestrzeń.

Korzystaj z akcesoriów ułatwiających utrzymanie porządku

Pochowane i poukładane przedmioty są szybko i łatwo dostępne. Dodatkowo zajmują mniej miejsca i tym samym możemy pomieścić ich w szafkach i szufladach o wiele więcej. Różnego rodzaju przegródki, pudełka, koszyki i półki wewnętrzne, będą świetnym rozwiązaniem i dodadzą szafie funkcjonalności.

Szukaj miejsc gdzie przestrzeń się marnuje

Często dobrym rozwiązaniem jest dobudowanie półek pod sufitem, a także obudowanie nimi telewizora. Cała przestrzeń powyżej zasięgu naszego wzroku marnuje się, podczas gdy moglibyśmy przechowywać tam rzeczy, których używamy rzadziej, ale które są nam potrzebne (np. letnią odzież w zimie i odwrotnie). Chociaż w takiej sytuacji, skorzystanie z najbliższego magazynu samoobsługowego też jest świetnym pomysłem. Szczególnie, że dzięki panującym tam optymalnym warunkom mamy pewność, że nasze rzeczy się nie zniszczą.

Zastosuj rozwiązania na wymiar

Meble na zamówienie są idealnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń. Możemy wtedy mieć pewność, że nie pozostawimy niewykorzystanej przestrzeni. Mieszkania z meblami na wymiar, są najczęściej bardzo funkcjonalne, przytulne i sprawiają wrażenie stylowych i posprzątanych. Stosując takie rozwiązanie możemy wykorzystać również przestrzeń pod skosami, która w małych mieszkaniach, najczęściej pozostaje pusta.

Postaw na drzwi przesuwne

Takie rozwiązanie to ogromna oszczędność miejsca. W przypadku tradycyjnych drzwi, musimy pozostawić ponad metr wolnej przestrzeni, podczas gdy przesuwne mogą być wsuwane np. za plecy szafy. Dzięki temu, o wiele łatwiej będzie nam zaplanować rozmieszczenie mebli i półek.

Schowaj.pl – Przechowalnia rzeczy Kraków – Przechowaj u nas co tylko chcesz!