Podpowiadamy, jak wybrać trampki dla dziecka

Trampki to najczęściej wybierane obuwie dla dzieci. Wszystko przez to, że są one niezwykle wygodne i komfortowe, a ich cena w stosunku do jakości nie jest taka wysoka. Jednak i tego typu obuwie wymaga odpowiedniego dopasowania, tym bardziej, że będzie ono przeznaczone dla naszego dziecka. Zatem na co zwrócić uwagę kupując trampki dziecięce?

Po pierwsze: rozmiar

Rozmiar, to pierwsza rzecz jaką powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając obuwie dla naszego dziecka. Trampki dziecięce nie powinny być ani za duże ani za małe. Zatem zasada kupowania butów „na zapas” w tym przypadku zupełnie się nie sprawdzi. Trampki dla dzieci powinny być w taki sposób dopasowane, aby dziecko odczuwało maksimum komfortu.

Jeśli decydujesz się na zakup obuwia dziecięcego w sklepie online, to wcześniej zmierz dokładnie stopę dziecka. Unikniemy w ten sposób sytuacji, w której obuwie nie będzie dobrze dopasowane pod względem rozmiaru. W sytuacji zakupu obuwia w sklepie stacjonarnym, nie powinno być problemów z właściwym doborem rozmiaru.

Po drugie: materiał

Podczas wyboru obuwia dla dziecka, zwróćmy uwagę na materiał, który został wykorzystany do jego produkcji. W przypadku trampek, najlepszym materiałem będzie skóra naturalna lub ekologiczna. Tego rodzaju tekstylia, będą doskonale przepuszczać powietrze, a także dbać o to, by stopa dziecka się nie pociła.

Trampki wykonane z materiałów syntetycznych będą działać niekorzystnie na stopę dziecka. Przede wszystkim będzie się ona nadmiernie pocić, co w efekcie może doprowadzić do różnorodnych chorób skóry.

Po trzecie: rodzaj podeszwy

Podeszwa w trampkach dla dzieci musi być nie tylko miękka, ale również elastyczna. Przyczyni się to do znacznie lepszego komfortu użytkowania buta. Jeśli podeszwa będzie twarda i dodatkowo nie zapewni stopie dziecka właściwej amortyzacji, to lepiej zrezygnować z zakupu takiego obuwia.
Kupując trampki dla dziecka, zwróćmy uwagę również na to, w jaki sposób została wykonana zapiętka. Jeśli będzie sztywna i twarda, może powodować obrażenia na skórze stopy dziecka.

Po czwarte: producent

Obecnie na rynku znajdziemy wiele butów dziecięcych różnych producentów. Jednak najpopularniejszą marką produkującą trampki jest Converse. Trampki Converse dziecięce to gwarancja komfortu i wysokiej jakości wykonania.

Trampki Converse zazwyczaj produkowane są w wersji tradycyjnej. Jednak nie każdy wie, że na rynku dostępne są buty tej marki w różnych wariantach kolorystycznych, a także w różnych wzorach. Z pewnością, dziecku bardziej przypadną do gustu trampki Converese w różnorodnych wzorach.