Kancelaria prawna – jakie sprawy możemy w niej załatwić?

Każdego dnia, znajdujemy się w sytuacjach, w których podejmujemy nieco mniej lub bardziej trafne decyzje życiowe, ale również prawne. W przypadku tych drugich pomoże nam kancelaria adwokacka. Zawiercie, Kraków, Warszawa to miasta, w których możemy liczyć na fachową pomoc prawników. Jak ją uzyskać?  Dowiesz się w dalszej części artykułu!

Określenie swoich potrzeb prawnych, to podstawa

Wiele osób każdego dnia podejmuje wiele nieprzemyślanych decyzji, które w konsekwencji przenoszą się na problemy prawne. Wynika to w pewnej części ze świadomości prawnej, która w niektórych przypadkach jest bardzo mała. Należy pamiętać, że kancelaria radcy prawnego, to nie tylko miejsce, do którego udajemy się by przedstawić poważny problem prawny, ale również gdy chcemy zapobiec sankcji w przypadku wykonania danej czynności lub usługi. Jednak, to nie jedyne sytuacje, z którymi możemy udać się do prawnika. Z jego pomocy możemy skorzystać także w następujących sytuacjach:

  • Sprawy rodzinne – rozwody, przyznanie alimentów, opieka nad dziećmi, podział majątku, to sytuacje, które stricte dotyczą prawa rodzinnego. Dlatego, każdą taką sprawę należy konsultować z prawnikiem specjalizującym się w tej dziedzinie.
  • Problemy cywilne – nieraz spotykamy się z sytuacją, w której pracownik bezpodstawnie otrzymuje wypowiedzenie umowy od swojego pracodawcy. W większości przypadków jest to początek problemów prawnych, do których rozwiązania niezbędna jest pomoc prawnika.
  • Naruszone prawa administracyjne – prawa te dotyczą stosunków społecznych z organami administracji publicznej. Zauważalne są wówczas, gdy dojdzie do odmowy przyznania zasiłku lub stypendium oraz w przypadku uznania danej osoby za bezrobotną lub nie. W takich sytuacjach konieczna jest konsultacja z prawnikiem, którego zadaniem jest przygotować pismo procesowe i skierować je do Sądu Administracyjnego.

Porady prawne dla firm – czy warto z nich skorzystać?

Każdy właściciel małego lub dużego przedsiębiorstwa z pewnością wie jak niezbędna jest pomoc prawnika przy np. zawieraniu umów lub w sytuacjach, gdy dany klient nie zapłacił za usługę. Korzystanie z pomocy prawnej doświadczonego prawnika, to także gwarancja prawidłowego rozwoju firmy. Dzięki niemu, właściciel może być w zupełności spokojny o swój biznes. Obecnie, kontakt z kancelarią prawną jest bardzo ułatwiony. Praktycznie, większość z nich umożliwia konsultację prawną pocztą elektroniczną, telefonicznie lub przez specjalnie stworzone panele klienta. Pozwala to na szybsze uzyskanie pomocy prawnej bez konieczności umawiania się z prawnikiem w określonym miejscu.