Jak ubrać się na rodzinną imprezę – kilka cennych porad!

Wesela, komunie, chrzciny, rodzinne obiady – to okazje, na które z dużą dbałością dobieramy elegancką odzież. Zazwyczaj zależy nam na tym, aby wpasować się w charakter imprezy i wyglądać dobrze. Znajdziesz tutaj kilka porad, które ułatwią tworzenie stylizacji.

Pierwsze zasada podczas dobierania stroju na przyjęcie – szanuj gospodarzy

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego stroimy się na przyjęcia? Co powoduje, że starannie dobieramy każdy element stylizacji, a nie sięgamy po codziennie zestawy? Dużą rolę odgrywa tutaj poczucie powinności wobec gospodarzy przyjęcia. Strój jest jednym ze sposobów, który pozwala nam podkreśli fakt, że z powagą traktujemy okoliczność, na którą zostaliśmy zaproszeni.

Oprócz tego, że powinnyśmy zwracać uwagę na ogólną estetykę stylizacji, ważnym jest, aby dostosować ją do stylu przyjęcia i gospodarzy. W tej filozofii nie chodzi o to, aby zakładać to, co podoba się komuś innemu, lecz aby zwrócić uwagę na mentalność osób, do których jesteśmy zaproszeni. Przykładowo, jeśli wybieramy się na kolację do babci, która krzywo patrzy na bardzo krótkie spódniczki i głębokie dekolty, postawmy na bardziej zachowawcze długości, które nie będą powodować niepotrzebnego oburzenia.

Styl kobiecy – zawsze na miejscu

Czym właściwie jest styl kobiecy? To taki, który podkreśla kobiece kształty, jest zachowawczy i delikatny. Do tego stylu możemy zaliczyć większość sukienek o długości do kolan w subtelnych kolorach, jak również stylizacje oparte o kwiaty i pastele.

Sukienka – na komunię, na wesele czy inną okazję – to dobry wybór, pod warunkiem, że jest odpowiedniej długości i nie jest nazbyt odkryta (chyba, że planujemy założyć jakieś okrycie wierzchnie). Powinniśmy zwrócić również uwagę na całość stylizacji – powinna być elegancka. Wbrew pozorom, ze strojnością także nie można przesadzać. Tiulowa sukienka z ogromną ilością cekinów i połyskujących przeszyć nie będzie stosowna na chrzciny czy komunię.

Zobacz modne bluzki ciążowe na www.torelle.pl!

Szukamy sukienki idealnej – stosownej na wiele okazji

Kluczem w odnalezieniu uniwersalnej sukienki jest wybranie takiego modelu, który można różnorodnie wystylizować, a który również bez dodatków wygląda elegancko. Mowa tutaj np. o prostych lub delikatnie rozkloszowanych sukienkach o długości do kolan. Powinny one być z lekko usztywnianych materiałów, bo to one sprawiają wrażenie eleganckich. Stylizację ułatwi nam również jednolity kolor. No właśnie – kolor! Pamiętajmy, że czerń i biel, choć niezwykle uniwersalne, nie są jednak stosowne na każdą okazję.

Kilka punktów, które ułatwią Ci stworzenie stylizacji:

  • Długość do kolan jest zawsze bezpieczna.
  • Przesada nigdy nie jest dobra. Nadmierne rozkloszowania, przytłaczające naszycia w dużej ilości – w przypadku niektórych przyjęć to nie jest dobry wybór.
  • Pamiętaj, że komunia to przyjęcie uduchowione i eleganckie. Wesele ma charakter bardziej imprezowy, choć i tak powinniśmy pamiętać, że przyjęcie weselne poprzedza ceremonia w kościele, która również ma bardzo elegancki charakter. Stylizację na chrzciny powinniśmy uzależnić od tego, w jakim miejscu odbywa się uroczysty obiad.
  • Pamiętaj, że nie musisz stawiać na sukienkę. Jak najbardziej możesz wybrać elegancką bluzkę i połączyć ją ze spódnicą lub spodniami.
  • Do łask wróciły damskie garnitury. Jeśli nie lubisz spódnic i sukienek, to rozwiązanie jest właśnie dla ciebie!
  • Postaw na jednolity kolor – to ułatwi Ci tworzenie stylizacji.
 • Unikaj czerni i bieli – choć uniwersalne, mogą budzić mieszane uczucia, szczególnie podczas przyjęcia weselnego.