Laser frakcyjny CO2 metodą na szybką naprawę skóry

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 z pewnością należy do tych najchętniej stosowanych wśród pacjentów. Wynika to z faktu, który wskazuje na to, że skóra po takim zabiegu w szybkim czasie zostaje zregenerowana i pozbawiona wszelkich niedoskonałości. Dlatego, jeśli jeszcze nie zostaliśmy przekonani do udziału w zabiegu laserem frakcyjnym, to ten artykuł na pewno pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.

Laser frakcyjny CO2 – jak może pomóc naszej skórze?

Laser frakcyjny CO2 to idealna okazja do tego, by odnowić skórę twarzy dekoltu czy rąk. Tego typu urządzenie, to także pomoc dla osób, które borykają się z problemem, jakim są blizny po uciążliwym trądziku. Dodatkowo, może zostać wykorzystany do usunięcia pierwszych oznaków zmarszczek.

Działanie lasera polega na uszkodzeniu niewielkiego obszaru skóry, co w efekcie powoduje jej wyparowanie. Takie działanie sprzyja szybszej rekonwalescencji. Należy pamiętać, by przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z takiego zabiegu dermatologicznego skonsultować ten fakt z lekarzem. Jego zadaniem będzie przeprowadzić wywiad i podjąć ostateczną decyzję dotyczącą wykonania zabiegu.

Laser frakcyjny CO2 Katowice – trwała i skuteczna regeneracja skóry

Przeciwwskazania dotyczące zabiegu

Laser frakcyjny CO2 to z pewnością skuteczna pomoc dla naszej skóry. Jednak, należy mieć na uwadze aspekty, które wykluczają z udziału w zabiegu z wykorzystaniem takiego urządzenia. Przede wszystkim kobiety w ciąży oraz karmiące piersią nie powinny być poddane działaniom lasera frakcyjnego. Wszelkie infekcje bakteryjne skórne, to również powód do tego, by zrezygnować z zabiegu. Do przeciwwskazań możemy zaliczyć także nowotwory skóry, świeżą opaleniznę czy atopowe zapalenie skóry.

Jak należy postępować po zabiegu?

Dwie lub 3 godziny po zabiegu, to przede wszystkim ból podobny do tego jaki występuje podczas oparzenia. W miejscu użycia lasera frakcyjnego pojawiają się zaczerwienienia, a sama skóra staje się mocno rozciągnięta. Po upływie mniej więcej sześciu dni wszelkie mankamenty znikają, a sama skóra nabiera brązowego kolorytu. Należy pamiętać, by ten czas poświęcić również na pielęgnację skóry. Przede wszystkim powinna być utrzymywana w czystości i pielęgnowana kremami nawilżającymi. Klika dni po zabiegu należy również unikać słońca. Jest to spowodowane tym, że wówczas skóra jest niezwykle wrażliwa, dlatego nie powinna być narażona na promieniowanie UV.