Miałeś stłuczkę? Zdecyduj się na wynajem auta zastępczego

Wynajem auta zastępczego, to idealne rozwiązanie dla osób, które doświadczyły niemiłych sytuacji na drodze. Dlatego, ważne jest, by poznać wszystkie informacje, które podpowiedzą nam, o czym należy pamiętać i czym się kierować w momencie wypożyczenia samochodu.

Sprawdź, czy możesz wynająć auto zastępcze

Wypadek czy mała stłuczka na drodze może przytrafić się każdej osobie. W takim przypadku mamy prawo do ubiegania się o samochód zastępczy od swojej firmy ubezpieczeniowej. Jednak, firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj posiada już wysłużoną flotę samochodów zastępczych nie spełniających naszych wymagań. Dlatego, warto zdecydować się na auto z wypożyczalni samochodowej, o które możemy być pewni, że będzie ono spełniać nasze potrzeby i sprosta naszym wymaganiom. Należy pamiętać, że warunkiem otrzymania zwrotu wszystkich kosztów z wypożyczenia samochodu jest fakt, który wskazuje na to, że nie dysponujemy innym samochodem będącym alternatywą dla auta zastępczego.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Wynajem auta zastępczego, to z pewnością duże ułatwienie dla osób, których prywatny samochód uległ zniszczeniu. Jednak, aby sam proces wypożyczenia samochodu przebiegł pomyślnie i bezproblemowo należy pamiętać o paru istotnych sprawach.

Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że nie każda wypożyczalnia ma w ofercie wynajem samochodów zastępczych. Ponieważ nie każdy model auta może być wynajęty na koszt sprawcy, najlepiej wcześniej przedstawić pracownikowi wypożyczalni nasze wymagania, a on już postara się o odpowiednie dopasowanie modelu auta do naszych potrzeb. Innym ważnym aspektem, o którym należy pamiętać, to fakt, który mówi o tym, że samochód przez nas wypożyczany musi być o klasie takiej samej jak uszkodzony pojazd lub niższej. Jest to jeden z głównych warunków do tego, by otrzymać zwrot pieniędzy od ubezpieczyciela.

Dostosuj model samochodu do swoich potrzeb

Jak wcześniej zostało wspomniane – nie każdy model samochodu może zostać przez nas wynajęty, jednak mamy prawo ubiegać się o przyznanie samochodu, które stricte odpowiada naszym potrzebom, w postaci auta umożliwiającego przewóz osób niepełnosprawnych, czy dzieci wymagających fotelika. Ponadto, jeśli prowadzimy własną firmę może wnioskować o wynajem samochodu dostawczego.

Obecnie większość wypożyczalni oferuje wynajem samochodu bez jakichkolwiek rozmów z ubezpieczycielem. Jest to niezwykle cenione rozwiązanie, które wpływa na szybkość, a także na jakość oferowanych usług.