Kiedy wybrać torbę, a kiedy plecak dziecięcy?

Torba czy plecak? To pytanie zawsze zadają sobie rodzice, którzy muszą kupić swoim pociechom nowy produkt, do którego te zapakują swoje szkolne rzeczy. Przyglądamy się wadom i zaletom obu tych rozwiązań.

Plecaki dla dzieci

Wśród uczniów podstawówek to właśnie plecak szkolny jest głównym miejscem przechowywania materiałów szkolnych. Nasi najmłodsi zmagają się z koniecznością noszenia wielu książek, zeszytów oraz innych przyborów, a niejednokrotnie także stroju na zajęcia wychowania fizycznego oraz butów na zmianę. Pakowność torby dla dzieci jest zdecydowanie mniejsza. Producenci także częściej tworzą nowe wzory na plecakach, na których tak zależny naszym pociechom. Kotki, pieski, postaci z bajek, herby najlepszych klubów piłkarskich. To wszystko znajdziecie na dziecięcych plecakach.

Czy plecak szkolny nada się na wycieczkę w góry? Sprawdź czy lepszy okaże się plecak na ramiona czy ten na plecy!

Zdrowie jest najważniejsze

Plecaki dla dziewczynki projektowane są w taki sposób, aby maksymalnie rozłożyć obciążenie i nie uwierać w plecy. Najczęściej mają wzmocniony tył, który dodatkowo profiluje sylwetkę. Jeśli nie jest przeciążony, pozwala utrzymać kręgosłup w odpowiedniej postawie. To ważne, szczególnie w okresie szybkiego wzrostu i rozwoju dzieci. Torba dla dzieci noszona na ramieniu obciąża tylko jedną stronę, co prowadzić może do różnorakich skrzywień kręgosłupa.

Nie wiesz, co powinno znaleźć się w wyprawce Twojego dziecka? Wejdź na stronę http://dzieciswiat.pl/!

Codzienna wygoda

Z torby dla dzieci chętniej skorzystają te, które są codziennie przywożone i odbierane ze szkoły. Dzięki temu nie będą musiały nosić sporego ciężaru do domu. Nie każde jednak może pozwolić sobie na taki komfort, ponieważ pracujący rodzice wysyłają je do szkoły komunikacją miejską lub odprowadzają pieszo. Rozłożenie rzeczy w przegrodach w plecaku będzie zdecydowanie bardziej komfortowe niż w torbie.

Co na wycieczkę?

Wszystko zależy od rodzaju podróży. Jeśli jest to wyjście w góry lub całodniowe zwiedzanie lepsze będą plecaki wycieczkowe. Dla dzieci sam wysiłek będzie wystarczająco ciężki i nie należy dodatkowo utrudniać im życia. Natomiast w przypadku klasowego wyjścia do kina lub teatru, torba sprawdzi się doskonale – jest mniejsza, wygodniejsza i nie trzeba jej cały czas dźwigać. Torba dla dzieci są dobre także w przypadku wyjazdów zagranicznych, gdy uczniowie lecą samolotem. Taka może pełnić rolę bagażu podręcznego, który włożą do schowka nad głową.

Opcja pół na pół

Plecaki potrafią wyglądać estetycznie, jednak z codziennymi stylizacjami zdecydowanie lepiej prezentuje się torba. Na to zwrócą uwagę szczególnie licealistki oraz licealiści. Wciąż jednak warto szukać takich toreb, które będą wystarczająco pakowne, by zmieścić w nich najpotrzebniejsze rzeczy na kolejny dzień w szkole. Opcja pół na pół sprawdzi się szczególnie w szkołach średnich, w których plan zajęć jest zróżnicowany. W poniedziałek masz matematykę, języki obce albo wychowanie fizyczne? Koniecznie zdecyduj się na plecak. A jeśli w piątki kończysz tydzień podstawami przedsiębiorczości oraz religią – spokojnie postaw na torbę.