Wynajem auta zastępczego, to idealne rozwiązanie dla osób, które doświadczyły niemiłych sytuacji na drodze. Dlatego, ważne jest, by poznać wszystkie informacje, które podpowiedzą nam, o czym należy pamiętać i czym się kierować w momencie wypożyczenia samochodu.

Sprawdź, czy możesz wynająć auto zastępcze

Wypadek czy mała stłuczka na drodze może przytrafić się każdej osobie. W takim przypadku mamy prawo do ubiegania się o samochód zastępczy od swojej firmy ubezpieczeniowej. Jednak, firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj posiada już wysłużoną flotę samochodów zastępczych nie spełniających naszych wymagań. Dlatego, warto zdecydować się na auto z wypożyczalni samochodowej, o które możemy być pewni, że będzie ono spełniać nasze potrzeby i sprosta naszym wymaganiom. Należy pamiętać, że warunkiem otrzymania zwrotu wszystkich kosztów z wypożyczenia samochodu jest fakt, który wskazuje na to, że nie dysponujemy innym samochodem będącym alternatywą dla auta zastępczego.

Wypożyczalnia samochodów Wałbrzych – podróże bez ograniczeń!

O czym jeszcze należy pamiętać?

Wynajem auta zastępczego, to z pewnością duże ułatwienie dla osób, których prywatny samochód uległ zniszczeniu. Jednak, aby sam proces wypożyczenia samochodu przebiegł pomyślnie i bezproblemowo należy pamiętać o paru istotnych sprawach.

Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że nie każda wypożyczalnia ma w ofercie wynajem samochodów zastępczych. Ponieważ nie każdy model auta może być wynajęty na koszt sprawcy, najlepiej wcześniej przedstawić pracownikowi wypożyczalni nasze wymagania, a on już postara się o odpowiednie dopasowanie modelu auta do naszych potrzeb. Innym ważnym aspektem, o którym należy pamiętać, to fakt, który mówi o tym, że samochód przez nas wypożyczany musi być o klasie takiej samej jak uszkodzony pojazd lub niższej. Jest to jeden z głównych warunków do tego, by otrzymać zwrot pieniędzy od ubezpieczyciela.

Dostosuj model samochodu do swoich potrzeb

Jak wcześniej zostało wspomniane – nie każdy model samochodu może zostać przez nas wynajęty, jednak mamy prawo ubiegać się o przyznanie samochodu, które stricte odpowiada naszym potrzebom, w postaci auta umożliwiającego przewóz osób niepełnosprawnych, czy dzieci wymagających fotelika. Ponadto, jeśli prowadzimy własną firmę może wnioskować o wynajem samochodu dostawczego.

Obecnie większość wypożyczalni oferuje wynajem samochodu bez jakichkolwiek rozmów z ubezpieczycielem. Jest to niezwykle cenione rozwiązanie, które wpływa na szybkość, a także na jakość oferowanych usług.

Kategorie: Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *